Малинське відділення поліції проводить операцію “Метал 2017” – ОЛЕВСЬК СЬОГОДНІ

Малинське відділення поліції проводить операцію “Метал 2017”

Закон України «Про металобрухт» дає чітке значення металобрухту – це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави.

Повідомляє сайт МАЛИН СЬОГОДНІ з посиланням на ІНФОМАЛИН.

Для операцій з металобрухтом (заготівля, переробка, металургійна переробка брухту чорних і кольорових металів) необхідним є отримання дозволу, тобто ліцензії. Приймання побутового металобрухту від фізичних осіб дозволяється при пред’явленні ними документа, який засвідчує особу та обов’язково оформляється актом приймання, в якому зазначаються дані документа, який посвідчує особу та опис металобрухту.

Втім, це далеко не весь перелік необхідних умов, які, переважно, і нехтуються власниками приймальних пунктів.

Кожен, хто хоч раз побував у пункті прийому металобрухту знає, що клієнтами багатьох з них є не лише законослухняні громадяни, що переглянувши власне господарство, помічають безліч непотрібних, проте за цінами металобрухту, вартісних речей, але й асоціальні елементи – п’яниці та безхатченки. Злодії крадуть усе, що можна здати у пункт прийому металобрухту й одержати за це гроші.

Втім якщо порівняти покарання за такі правопорушення з винагородою, то неодмінно постане питання, чи варто ризикувати заради наживи.

Прийняття та оплата їхніх знахідок – справа кожного конкретного приймальника: хтось жаліє «нещасних», хтось не питає звідкіля залізо, а хтось, хочеться сподіватись, і відмовляє. Непоодинокі випадки, коли, як металобрухт, здають каналізаційні люки, металеві огорожі, комплектуючі ліній електропередач, телефонного зв’язку та навіть хрести чи огорожі з могил.

Відповідно до чинного законодавства, за порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом існує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Для тих, хто займається оборудками з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії), або надає приміщення для розташування там незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту статтею 213 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Щодо металобрухту який був здобутий злочинним шляхом, наприклад, викраденням чужого майна (ст. 185 КК України ); умисним знищенням чи пошкодженням чужого майна (ст. 194 КК України ); пошкодженням шляхів сполучення чи транспортних засобів (ст. 277 КК України), пошкодженням об’єктів магістральних нафтогазопроводів (ст. 292 КК України); умисним пошкодженням ліній зв’язку (ст. 360 КК України ).

Відповідальність за порушення порядку та прийом брухту кольорових і чорних металів фізичними особами, здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів посадовими особами госпсуб’єктів, відомості про яких не включено до переліку суб’єктів господарювання, що здійснюють операції з металобрухтом, надання приміщень (споруд) для розташування незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту або організація незаконних пунктів, караються:

– штрафом від 1500 до 2000 н.м.д.г. (25.500 -34.000 гр.);
– або виправними роботами на строк до двох рокіі;
– або обмеженням волі на строк до одного року.

За аналогічні дії, вчинені уже раніше судимою за такі злочини особою, передбачено штраф 3000 до 4000 н.м.д.г. (51.000– 68.000 гр.) або позбавлення волі на строк до трьох років.

Тому попереджаємо всіх громадян про недопустимість розкрадання й пошкодження майна на об’єктах енергетики, зв’язку, житлового господарства, транспорту та інших галузях економіки.

Якщо Вам відомі факти заготівлі металобрухту просимо повідомляти свого дільничного офіцера поліції або безпосередньо у Малинське відділення поліції за тел.: 5 -21- 17, 5-11-02, або «102».

Leave a comment

Your email address will not be published.


*